X
تبليغات

تصویر ثابت

تاریخچه رژ لب

مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش

تاریخچه رژ لب

رژ لب به تازگی وارد معاش روزانه نشده می‌باشد و در واقع قدمت آن به حدود پنج هزار سال پیش باز می گردد . 

به طور حتم رژ لب یک عدد از اساسی ترین لوازم در کیف آرایش و پیرایش هر بانوی جذاب و زیبایی است . این متاع به تازگی وارد معاش روزانه نشده میباشد و در واقع قدمت آن به حدود پنج هزار سال پیش گشوده می گردد . محققان معتقدند در پیشین زنان در میان النهرین اولین کسانی بودند که از رژ لب به کار گیری می کردند . بر پایه رسم و رسوم های دیرینه آن ها، رژ لب از جواهرات نیمه گران بها و خرد شده ساخته می گردیده هست . در فرهنگ وتمدن سابق دره سند، رژ لب علاوه بر لب ها، برای زیبا ساختن سایر اندام ها نیز موضوع به کارگیری قرار می گرفته هست . 
مصریان باستان رنگ قرمز را از قارچی به نام فوکوس الگین به دست آورده و به آن 0 .01% یُد و یه خرده بُرُم طولانی تر کردند . کلئوپاترا از سوسک های کارمین که باعث ایجاد بیماری های بدون شوخی می شد برای درست کردن رژ لب هایی با رنگ قرمز پر رنگ و از مورچه ها برای ماندگاری آن استفاده می کرد . اما با گذر مقطع رژ لب ها دستخوش تغییرات اکثری شدند . برای مثال جهت درخشان شدن و جلوه عمده لب ها در ایجاد آن ها از ماده به دست آمده از فلس ماهی به کارگیری شد . 
در برهه زمانی طلایی اسلام، کارشناس پیرایش و زیبایی مشهوری به نام ابوالقاسم زهراوی، رژ لب جامد و معطری ایجاد که در قالبی فشرده پباده سازی شده بود . پس از آن در قرنها وسطی، کلیسا، مصرف رژ لب را ممنوع اعلام کرد . چرا که آن ها به کارگیری از رژ لب را تجسمی از تصویر شیطان می دانستند . توشه دیگر در قرن شانزدهم میلادی در اروپا رنگ کردن لب ها رواج پیدا کرد . به دنبال آن در دوران ملکه الیزابت اول، لب های قرمز‌رنگ رنگ و فیس کاملا سپید تبدیل به یک مُد شد . در آن برهه زمانی رژ لب از ادغام موم و لکه های قرمز گیاهان تهیه می شد و استعمال از رژ لب منحصرا به بانوانی از طبقه اجتماعی بالا و بازیگران اختصاص پیدا کرد . 
در نقطه پايان قرن نوزدهم میلادی، گرلن، کمپانی آرایشی فرانسوی، شروع به ایجاد رژ لب کرد . همچنین در سال 1884 میلادی اولی رژ لب تجاری بوسیله عطرسازان فرانسوی در پاریس تولید شد . این محصولات که در ورق های ابریشمی پیچیده شده بودند، تنظیم شده از چربی گوزن، موم و روغن کرچک بودند . 
در میانه قرن بیستم، رژ لب در رنگ های متفاوتی به بازار عرضه شد و بعد با نقطه نهایی مبارزه جهانی، تولید رژ لب در دربین دیگر اسباب های آرایشی با سرعت بیشتری توسعه پیدا کرد . 
امروزه رژ لب از مواد مختلفی ایجاد می شود و در درحال حاضر حاضر در ساخت آن از مواد ارگانیکی همچون روغن کرچک، موم و سایر روغن های مختلف طبیعی به کارگیری می شود . 
موضوع :
برچسب ها : بهترین مارک رژلب,

+ نوشته شده در 1398/5/27ساعت 15:29 توسط علی پور | تعداد بازديد :7 |

عناوين مطالب پربازدید
رژ لب گیاهی چه است ؟
چطور حرفه ای رژ لب مایع بزنیم؟
آموزش زدن رژلب و نکات طلایی درمورد آن
رژ لب شفاف
تولید رژ لب طبیعی
پیرایش لب
تاریخچه رژ لب
درخشان کننده‌های صورت
رژلـب بهـداشـتـی
مواد تشکیل دهنده رژ لب گیاهی با جلبک اسپیرولینا