X
تبليغات

تصویر ثابت

با اهمیت ترین حیطه نسبت به لوازم آرایشی پلک

مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش

با اهمیت ترین حیطه نسبت به لوازم آرایشی پلک

پلک؛ 
با اهمیت ترین حیطه نسبت به لوازم آرایشی پلک، پوست بسیار ظرافت دارد و حیاتی ترین حوزه‌ پوستی به اکانت می آید، بدین ترتیب به کارگیری از لوازم آرایشی چشم و ریمل تقلبی می تواند باعث اگزمای مقاوم به درمان در این حوزه‌ شود . این گونه اگزما با علائمی همچون خارش، قرمزی و التهاب بدور چشم همپا می‌باشد و تا سال ها باقی می ماند . همچنین آن‌گاه از مدتی باعث تیرگی و قطور شدن پوست دور دیده می شود . درواقع تا هنگامی که فرد مصرف آن کالا را ادامه دهد مشکل تکرار می شود . 

در صورتیکه نیز پزشک معالج در تشخیص علت آلرژی اعتنا کافی نداشته باشد معالجه های گوناگون و متعددی را برای شخص تجویز می نماید درصورتی که می توانست به راحتی با حذف ماده غیر استاندارد، آلرژی را برطرف نماید . چسب های مژه هم درصورتی که حساسیت زا باشند در لبه پلک تولید خارش، قرمزی و تورم می کنند . حساسیت در حوزه‌ لب ها هم معمولا به چهره پوسته ریزی و خارش خویش را نشان می دهد، ولی از آنجایی که بافت لب قرمزرنگ است، تغییر تحول رنگ و التهاب ناشی از حساسیت را خیلی نشان نمی دهد . این مشکل‌ها ممکن می‌باشد تا برهه زمانی ها پس از جدا استعمال از اسباب و اثاث آرایشی نیز ادامه پیدا کنند . چه بسا تماس بدن با مواد دیگری که از حیث ساختاری مشابه با اسباب و اثاث آرایشی آلرژی زا هستند، می تواند سبب یادآوری و ادامه آلرژی برای یک سری سال شود . 


نشانه ها حساسیت ممکن میباشد ماه ها آنگاه ظاهر شود 
حساسیت ناشی از اثاثیه آرایشی ممکن می باشد در دفعات نخستین رخداد نیفتد بلکه با ادامه مصرف به تدریج ایجاد شود و برای مدت طولانی باقی بماند . درمورد جوش فیس نیز می بایست خاطرنشان کرد که ارتباط زیادی با تقلبی یا این که اصل بودن اسباب و اثاث آرایشی ندارد . در صورتیکه شخص پوست چرب داشته باشد اثاثیه آرایشی می تواند آکنه و جوش های زیر پوستی وی را تشدید کند . در صورتی‌که هم قضیه بی آبی و آلرژی پوستی داشته باشد پیرایش ممکن میباشد پوست او را کم آب خیس و مستعد چین و چروک کاذب نماید . اسباب آرایشی علتی برای تیرگی پوست و لک هم به اکانت نمی آید مگر اینکه حساسیت زا باشد و موجب سوختن و تیره شدن پوست شود . 


نگران سرطان نباشید 
وسایل آرایشی معمولا خطر ابتلا به سرطان را بالا نمی مارک . در قبل گفته می شد که رژ لب دربردارنده سرب می تواند سبب ارتقا خطر سرطان های خون و پوست شود البته خوشبختانه امروزه این رژ لب ها کمتر عرضه می شوند . درمورد دئودورانت ها نیز این فرضیه مطرح بود که سبب افزایش خطر سرطان سینه می شوند البته این مورد هنوز اثبات شده نمی باشد و مستندات کافی درمورد آن وجود ندارد . سرطان زا بودن رنگ موی نیز از دیگر فرضیه هایی هست که هنوز به اثبات نرسیده می‌باشد . 


صرفا از مرکزها دارای اعتبار خرید کنید 
بخش اعظمی از اشخاص تفکر می کنند دستفروشان به علت این‌که خارج از مغازه فعالیت می نمایند محصول ها آرایشی با برندهای پر اسم و رسم را ارزان تر می فروشند اما درواقع علت این ارزانی به کارگیری از مواد اولیه غیراستاندارد و ارزان قیمت است، بنابراین توصیه می شود مدام از مرکز ها دارای اعتبار مثل داروخانه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی خرید فرمائید . این مرکز ها حاضر به تخریب اعتبار خود نیستند و معمولا مواد تقلبی ارائه نمی دهند . با این هم اکنون از آنجایی که چک در این قضیه خیلی ظریف نمیباشد احتمال تقلب در این دکان ها نیز وجود دارد، براین اساس هنگام خرید بایستی مطلقا به کد و برچسب استاندارد و مجوز وزارت بهداشت اعتنا فرمایید . همچنین برای اطمینان عمده می توانید اسباب آرایشی خود را با پیشنهاد و مشورت کردن متخصص پوست تنظیم نمایید . 

اصل 
باشد یا این که تقلبی، خطر حساسیت وجود دارد 
صرف نظر از مجاز بودن یا نبودن اثاثیه آرایشی، رنگ ها و مواد شیمیایی به عمل رفته در آنها می توانند آلرژی تولید کنند . برای نمونه ریمل، سایه چشم و خط دیده ممکن می‌باشد سبب تورم، قرمزی و خارش پلک شوند . کرم پودر ممکن هست سبب ساز ایجاد جوش و حساسیت شود . رنگ گیسو و اکسیدان نیز می توانند در ناحیه پس گردن و جلوی پیشانی ایجاد حساسیت، قرمزی و التهاب نمایند و از طرفی سبب ساز خشکی موی و آلرژی پوستی در کف رمز شوند . گهگاه وقت ها لاک ناخن هم مشکل ساز می شود . دئودورانت ها و ضدتعریق ها هم ممکن می‌باشد سبب حساسیت ناحیه ذیل بغل شوند، براین اساس بخش اعظم عوارضی که در پی به کار گیری از اثاثیه آرایشی و بهداشتی ساخت می شود حساسیتی هست . اضطراری به ذکر می باشد که مصرف اسباب و اثاث آرایشی مجاز سبب ساز چروک و پیری زودرس پوست نمی شود . 
موضوع :
برچسب ها : بهترین مارک رژ لب,

+ نوشته شده در 1398/5/31ساعت 18:54 توسط علی پور | تعداد بازديد :4 |

عناوين مطالب پربازدید
رژ لب گیاهی چه است ؟
چطور حرفه ای رژ لب مایع بزنیم؟
رژ لب شفاف
تولید رژ لب طبیعی
آموزش زدن رژلب و نکات طلایی درمورد آن
پیرایش لب
درخشان کننده‌های صورت
تاریخچه رژ لب
رژلـب بهـداشـتـی
مواد تشکیل دهنده رژ لب گیاهی با جلبک اسپیرولینا